Náprava těla.cz

Dornova metoda

Co je Dornova metoda?

Dornova metoda (dle německého zakladatele Dietra Dorna) je relativně nový způsob ošetření, který pomocí velmi jemné manuální techniky napravuje vychýlenou polohu kloubů a obratlů. Provádí se za aktivní účasti klienta, který na pokyn terapeuta vykonává určitý pohyb. Terapeut pak pomocí jemného tlaku palců nebo celé ruky vrátí vychýlený obratel do správné pozice.

Počet aplikací Dornovy metody je velice individuální, požadovaného efektu lze dosáhnout už po pár návštěvách, někdy je však třeba i několikaměsíční cvičení. Před zahájením nápravy kloubů a obratlů Dornovou metodou byste též měli vědět, že pouhé cvičení s terapeutem nestačí. Správné postavení kloubů a obratlů je třeba udržovat a posilovat každodenním pečlivým prováděním speciálních cviků, které Vám terapeut v rámci návštěvy samozřejmě ukáže. Je důležité si uvědomit, že bez Vaší domácí spolupráce má metoda velmi omezený terapeutický účinek.

Zároveň s Dornovou metodou se mnohdy aplikuje i Breussova masáž. Narozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její vzpřimovače a povrchové svaly. Při masáži se používá třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének. Masáž je prováděna velmi pomalými a jemnými hmaty, a je tudíž velmi příjemná a uvolňující.

Dornova metoda je vhodná pro ty z vás, kteří trpí bolestmi zad, kyčlí nebo hlavy, velmi dobrý efekt má u pacientů se skoliózou. Naopak se její provádění nedoporučuje u osob, které jsou po operaci páteře nebo kloubů, u těhotných žen, dále u osob trpících Bechtěrevovou chorobou (srůstání obratlů), osteoporózou, rakovinou nebo akutním horečnatým či zánětlivým onemocněním.

Kontakty

Yumeiho terapie a Dornova metoda
Hradec Králové
Poliklinika II (Slezské Předměstí)

přízemí vpravo, místnost č. 28
ul. Bratří Štefanů čp. 895/1

Martin Myška

777 205 188info@napravatela.cz