Náprava těla.cz

Vítám Vás na oficiálních stránkách Yumeiho pro Českou a Slovenskou republiku.

Rád bych vám metodu představil a též poskytl několik základních informací.
Pro ty z vás, kteří by   se chtěli stát "yumeisty",  připravuji KURZ YUMEIHO TERAPIE. Pro bližší informace mě prosím kontaktujte na níže uvedených odkazech, všechny dotazy samozřejmě rád zodpovím.

 

O Yumeiho:

Léčebné postupy uplatňované na profylaktické nebo nápravné účely v rámci Yumeiho terapie se skládají z osteoartikulární nápravné techniky, pasivních kloubních cviků, bodové terapie podobné akupresuře a reflexoterapii, speciálních masážních postupů, strečinku, korekce a vyvážení způsobu držení těla, chůze a klidových pozic, optimalizace biomechaniky pohybového systému.

Hlavním cílem Yumeiho terapie není jen léčení nebo omezení funkčních poruch, ale je také naprosto    VYNIKAJÍCÍ PREVENCÍ !!!

Něco málo z historie

Yumeiho metodu založil pan Otsuki Masayuki - lépe známý pod pseudonymem Saionji Masayuki - který se narodil v roce 1943 v japonském Tokiu. Navzdory své vášni pro medicínu vystudoval nakonec na přání otce čínskou kaligrafii. V Číně pak poznává tradiční čínskou medicínou, která ho zajímá nejen svou filozofií a teoretickými principy, ale též svými terapeutickými postupy.

V roce 1975 se setkává s panem Shuichi Ono Hidekazu, známým mistrem metody Seitai Ho, který tehdy provádí nové rehabilitační techniky založné na dlouholetém studiu metod jako Zheng Ti Fa uplatňované v buddhistických klášterech Shao Lin v Číně. Jím ovlivněn Masayuki studuje dalších několik let rozličné orientální léčebné metody, zejména čínské a japonské (Tui-na, Zheng Ti Fa, An-Ma, Shiatsu, Do In, Seitai-ho) a v roce 1980 otevírá soji první praxi v Tokiu. Pro lepší komunikaci se světem se začíná učit Esperanto.

O rok později dokončuje studia  na National Japanese School of Shiatsu and Traditional Oriental Therapies a zakládá nový terapeutický systém  původně nazývaný “Divine Massage” a později pak “Coxal Bone Adjustment and Acupressure Therapy” nebo “Yumeiho Therapy”.

V součastosti je "Yumeiho" ochranná známka a toto označení se smí používat pouze v souladu s pravidly Yumeiho asociace - tj platným diplomem Yumeiho minimálně 3.stupně a zaplacenou licencí!

V roce 1982 zakládá organizaci “AKAHIGE” a jako její prezident slibuje rozšířit Yumeiho po celém světě. V roce 1983 získává linecni "Master of Shiatsu massage and point therapy" a stává se tak mistrem Japonské manuální terpie.V roce 1987 zakládá Mezinárodní institut praktické preventviní medicíny v Tokiu a jejím prezidentem je až do své smrti v roce 2005.

Od roku 1989 je pak zván do různých zemí po celém světě, kde Yumeiho prezentuje. Jeho první zahraniční návštěvou je polský Rzeszow, kde v současnosti sídlí centrum Yumeiho pro Evropu v čele s mistrem Maciejem Dluskim.

v roce 1994  je Masayukimu výzkumným ústavem tradiční medicíny ruského ministerstva zdravotnictví udělen čestný titul "doktora tradiční medicíny"a o rok později získává též titul PhD v oboru lékařských věd. Mezi lety 1990 a 1995 často navštěvuje Centrum vědy a výzkumu v Ústřední vojenské nemocnici letectva v Moskvě, kde do Yumeiho terapie zasvěcuje více než 130 vojenských lékařů, kteří pak metodu aplikují na kosmonautech a pilotech jako prevenci vzniku profesionálních onemocnění (specifických pro jejich činnosti) a též za účelem léčby onemocnění v počátečním stádiu.

V roce 2004 je Yuemiho terapie rozšířena již do 73 zemí světa, jsou pořádány další a další kurzy a Yumeiho se stává velmi populární a úspěšnou léčebnou metodou.

Dne 28.února 2005 Saionji Masayuki podléhá svým zraněním při nešťastné nehodě.
Po jeho smrti je do funkce prezidenta Yumeiho centra v Tokiu jmenován jeho bratr mistr Shigeru Hashimoto a od roku 2010 vykonává tuto funkci mistr Toshiharu Kitami

Kontakty

Yumeiho terapie a Dornova metoda
Hradec Králové
Poliklinika II (Slezské Předměstí)

přízemí vpravo, místnost č. 28
ul. Bratří Štefanů čp. 895/1

Martin Myška

777 205 188info@napravatela.cz